OK
گروه بین المللی کارخانجات آجر نسوز نما آذرخش

پرونده مسکن مهر شهرهاي جديد اصفهان تا پايان امسال بسته مي‌شود

معاون وزير راه و شهرسازي خبر داد: مباحث و موضوعاتي که در جلسات پايش دوره‌اي مطرح و در خصوص آنها تصميم‌گيري مي‌شود در نشست‌هاي بعدي نتيجه آنها از مديران شرکت‌هاي تابعه پيگيري مي‌شود تا در بازه زماني مشخص آن تصميمات محقق شوند، اقدامي که بدون شک باعث سرعت بيشتر در تصميم‌گيري‌ها مي شود..

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي حبيب‌الله طاهرخاني در حاشيه نخستين جلسه پايش شهر جديد فولادشهر با اشاره به اهداف برگزاري نشست‌هاي پايش دوره‌اي شهرهاي جديد گفت: ما در حوزه پايش‌هاي هفتگي در حال پيگيري آن هستيم که هر ۲ ماه يکبار در مجموعه شهرهاي جديد حضور يافته و در اين جلسات اعضا مجمع شهرهاي جديد و مديران ستادي حضور پيدا کنند تا در خصوص مشکلات آنها در محل تصميم‌گيري شود.

حبيب‌الله طاهرخاني مطرح کرد: مباحث و موضوعاتي که در اين جلسات مطرح و در خصوص آنها تصميم‌گيري مي‌شود در پايش بعدي نتيجه آنها از مديران شرکت‌هاي تابعه پيگيري خواهد شد تا در بازه زماني مشخص آن تصميمات محقق شوند و اين مسئله خود باعث سرعت بيشتر در تصميم‌گيري‌ها خواهد شد و مجموعه نيز در جريان ريز مسائل و مشکلات شهرهاي جديد قرار خواهد گرفت و در نهايت کارايي و اثربخشي فعاليت ها افزايش پيدا خواهد کرد.

معاون وزير راه و شهرسازي ادامه داد: ما در مجموعه شهرهاي جديد ۳ شهر بهارستان، مجلسي و فولادشهر را در استان اصفهان داريم که خوشبختانه مسکن مهر در اين ۳ شهر به پايان رسيده است

وي تصريح کرد: برگزاري اين نشست‌ها نويد بخش اين است که مجموعه به شدت بر روي مسائل شهرهاي جديد از جمله مسکن مهر حساس بوده و دنبال آن هستيم اين پروژهعظيم به نحو مناسبي به سرانجام برسد..

وي افزود: پروژه مسکن مهر در بهارستان ۱۰۰ درصد به اتمام رسيده و تنها مسئله پيمانکاري باقي مانده است که از طريق مراجع قضايي پيگير حل آن هستيم و مسکن مهر مجلسي نيز تمام پروژه‌هايي که داراي متقاضي بوده تحويل متقاضيان شده و پروژه خاصي نداريم و تنها مسکن مهر فولادشهر حدود هزار و ۵۰۰ واحد باقي مانده که داراي متقاضي بوده و در تعهدات ماست که هنوز تحويل نشده و تا پايان سال تحويل متقاضيان خواهد شد.

طاهرخاني ذکرکرد: در حوزه ساخت مسکن مهر با افزايش اعتبار ۳۰ به ۴۰ ميليون تومان که از تسهيلات مسکن مهر ابلاغ شده در حال انجام است البته اين مجموعه‌‌ها مقداري کمبود خدمات زيربنايي دارند که تصميم گرفتم براي رفع آنها بيشتر از منابع داخلي شرکت استفاده شود.

معاون وزير راه و شهرسازي بيان کرد: روز گذشته نيز در نشست با استاندار اصفهان قرار شد ايشان جلسه اي در خصوص مسکن مهر استان با متوليان امر و دستگاه هاي خدمت رسان برگزار کنند و با توجه به حساسيت فولادشهر و اينکه بالاترين حجم مسکن مهر استان در اين شهر قرار دارد در اين خصوص تصميمات لازم اتخاذ شود.

وي خاطرنشان کرد: با توجه به اينکه همچنان در بخش‌هاي خدمات روبنايي و زيربنايي مسکن مهر فولادشهر اشکلاتي وجود دارد مقرر شد استاندار اصفهان در جلسه مذکور به صورت خاص هماهنگي لازم را انجام دهند تا شاهد حضور پررنگتر دستگاه‌هاي خدمات رسان در مسکن مهر فولادشهر باشيم.

وي اذعان کرد: در استان اصفهان عملا مسکن مهر در سال آينده نخواهيم داشت و در حوزه زيرساختي نيز در حال پيگيري هستيم تا اين مهم نيز به خوبي محقق شود اما نبايد فراموش کرد که متاسفانه از ابتداي آغاز پروژه مسکن مهر تامين مالي مشخصي براي زيرساخت‌ها و خدمات روبنايي ديده نشده بود.

معاون وزير راه و شهرسازي متذکر شد: امسال نيز در حال پيگيري هستيم و جلساتي با معاون اول رئيس جمهور در حال برگزاري است تا بتوانيم مجددا اسناد خزانه دريافت کرده و در حوزه زيرساخت‌ها و روبنايي ورود پيدا کرده و آنها را به سرانجام برسانيم

وي يادآور شد: در سال گذشته دولت تدبير و اميد ورود جدي به اين حوزه پيدا کرد و هزار ميليارد تومان اسناد خزانه در اختيار گذاشت که از اين مقدار ۸۰۰ ميليارد تومان براي وزارت نيرو و ۲۰۰ ميليارد براي مجموعه شهرهاي جديد در نظر گرفته شد و ما ۲۰۰ ميليارد شهرهاي جديد را بين ۱۷ شهر جديد توزيع کرديم و بخشي از مشکلات خدمات روبنايي و زيربنايي را رفع کرديم.

.

طاهرخاني بيان کرد: امروز مسئله‌اي که در فولادشهر با آن مواجه هستيم و فرماندار شهرستان لنجان آن را گزارش دادند کمبود فضاي آموزشي است چرا که طيق گزارشات از سال گذشته نسبت به امسال شاهد افزايش حدود ۴ هزار دانش آموز بوده‌ايم که اين مسئله سرانه آموزشي بالايي را مي‌طلبد.

وي افزود: البته تاکنون تعدادي مدرسه در مسکن مهر فولادشهر احداث شده و در دهه فجر سال جاري نيز ۲ واحد جديد آموزشي تکميل و تحويل آموزش و پرورش خواهد شد اما با حجم نيازها فاصله طولاني دارد و بر همين اساس تمرکز خواهيم کرد تا اهداف مد نظر به سرانجام برسد.

وي با اشاره به روند مترو اصفهان_فولادشهر_زرين شهر گفت: در بحث مترو اصفهان_فولادشهر_زرين شهر بحثي که وجود دارد مبحث مسير انتخابي است، هرچند امروز فعاليت عمراني در بخش نزديک به فولادشهر به سمت اصفهان در حال انجام است اما در بخش اتصال و مسير از اصفهان به سمت فولادشهر معارضان جدي وجود دارد.

معاون وزير راه و شهرسازي تصريح کرد: با توجه به اهميت موضوع مجددا قرار شد مسير مترو مورد بررسي مجدد قرار گيرد و بر همين اساس کار جامعي در اين حوزه در حال انجام است و چنانچه بحث مسير نهايي شود فعاليت مترو به صورت جدي تر پيگيري خواهد شد.

وي اضافه کرد: تشکيل مراکز محلات باعث مي‌شود تا ساکنان اين مناطق به ويژه در سايت‌هاي مسکن مهر يکديگر را بيشتر ديده و بشناسند بر همين اساس ما در حوزه شهرسازي علاوه بر حوزه کالبدي که راحت‌ترين بخش کار است حوزه ديگري به نام اجتماع و شهروندان ساکن در اين مناطق داريم

معاون وزير راه و شهرسازي ادامه داد: توجه به ارتقاي کيفيت زندگي در شهرهاي موجود نيز يکي از سياست‌هاي اصلي ما در مجموعه اين شهرها در کشور است که در دستور کار قرار داده‌ و تلاش داريم تا از طريق رويکرد محله‌محوري آن را عملياتي کرده و فضاي زندگي مناسبي را براي شهروندان اين مناطق ايجاد کنيم.

طاهرخاني بيان کرد: اين حوزه در شهرهاي قديمي وجود دارد ولي ايجاد آن در شهرهاي جديد (که از تمام قوميت‌ها و فرهنگ‌هاي متفاوت تشکيل شده‌اند) کار مشکلي بوده و يکي از اهداف مهم ما در دوره فعلي به شمار مي‌رود.

وي در پايان گفت: ما تلاش داريم تا نسل نوي شهرهاي جديدمان را همانند شهرهاي نوين، خلاق و کارآفرين بنا کنيم که در حقيقت رويکرد اصلي ما در اين حوزه به شمار مي‌رود.


1396/10/12

Bookmark and Share   شماره خبر :1365 تعداد بازدید :2992

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload